CFOA 2010 PLAYOFFS

Central Florida Officials Association 2010 Playoff Recommendations

CREW REFEREE UMPIRE LINESMAN LINE JUDGE BACK JUDGE SJ FJ ECO
            7 person for round 2  
1 M. Fazzio R. Sivil G. Hill K. Jackson N. Peterson D. Hoppey R. Scarsdale R. Lane
2 R. Clevenger M. Jones J. Carroll J. Pon F. Smart C. Brown V. Vu A. Powell
3 L. Wages J. Deen T. Eaton E. Jones Je. Prather J. Allebach L. Vaeth M. Goodspeed
4 A. Garza J. Ranaldi C. Morello M. Gothelf G. Anderson R. Bryant S. Anderson R. Corley
5 G. Cahen B. Gosselin C. Baumann R. McRae B. Thomas G. Vanatta B. Kenworthy J. Galvan
6 H. Cannady E. Callaway J. Stansell G. Lefils R. Forbes     D. Irey
7 T. Britt Je. Taylor K. Bowersox L. L. Prano K. Stanley     B. Krueter
8 R. Chrastina J. Misner R. Bowen A. Richwagen R. R. Kimball     B. Lowney
9 L. Labelle D. Herndon M. Forte K. Brown H. Hamm     C. Murray
10 G. Washam J. Garbavarage K. Autrey M. Antinozzi J J. Meyer     B. Arterburn
                 

Games Worked

CREW REFEREE UMPIRE LINESMAN LINE JUDGE BACK JUDGE SJ FJ ECO
WEEK 1              
Sandalwood @ Deland (6A) M. Fazzio R. Sivil G. Hill K. Jackson N. Peterson     R. Scarsdale
Leonard @ Bayside (5A) R. Clevenger M. Jones J. Carroll J. Pon F. Smart     A. Powell
Sickles @ Armwood (4A) L. Wages J. Deen T. Eaton E. Jones Je. Prather     M. Goodspeed
Martin @ Palm Bay (4A) A. Garza J. Ranaldi C. Morello M. Gothelf G. Anderson     R. Corley
Vanguard @ Dunnellon (3A) G. Cahen B. Gosselin C. Baumann R. McRae J. Meyer     J. Galvan
Bradenton @ Winter Haven (3A) H. Cannady E. Callaway J. Stansell G. Lefils R. Forbes     D. Irey
Yulee @ Trinity Catholic (2B) T. Britt Je. Taylor J. Allebach C. Brown K. Stanley     B. Kenworthy
Providence @ Melbourne CC (1A) R. Chrastina J. Misner R. Bowen Vu Vu R. Kimball     B. Lowney
Out of Door @ Tenorac (1B) L. Labelle D. Herndon M. Forte K. Brown H. Hamm     C. Murray
 
WEEK 2                
Kathleen @ Lake Gibson (4A) M. Fazzio R. Sivil G. Hill K. Jackson N. Peterson D. Hoppey R. Scarsdale J. Stansell
Plant @ Newsome (5A) R. Clevenger M. Jones J. Carroll J. Pon F. Smart V. Vu A. Powell K. Brown
New Smyrna @ Palm Bay (4A) L. Wages J. Deen T. Eaton E. Jones R. Corley J. Allebach L. Vaeth M. Goodspeed
McCarthy @ Merritt Island (3A) A. Garza J. Ranaldi L. Prano M. Gothelf G. Anderson R. Bryant T. Britt C. Murray
Bolles @ Trinity Catholic (2B) G. Cahen B. Gosselin C. Baumann R. McRae H. Hamm M. Koller B. Kenworthy J. Galvan
 
WEEK 3                
Glades Central @ Robinson (2A State Semifinal M. Fazzio R. Sivil G. Hill K. Jackson N. Peterson D. Hoppey R. Scarsdale J. Stansell
Fleming Island @ Lakeland (5A) R. Clevenger M. Jones J. Carroll J. Pon F. Smart V. Vu C. Brown A. Powell
Manatee @ Bayside (5A) L. Wages J. Deen T. Eaton E. Jones R. Corley J. Allebach L. Vaeth M. Forte
 
WEEK 4 No Games              
 
WEEK 5                
St. Thomas vs. Plant 5A State Championship Game Citrus Bowl Stadium M. Fazzio R. Sivil G. Hill K. Jackson N. Peterson D. Hoppey R. Scarsdale J. Stansell
 

[Go Back]

PRIOR PLAYOFF HISTORY

2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |

Register with the CFOA

CFOA logo

Join the CFOA - become a new recruit »

 

FingerprintingAll CFOA officials must comply with the Jessica Lunsford Act. Read more »


Visit The CFOA Hall of Fame

Central Florida Officials Association Hall of Fame

Official Schedules

Arbiter Sports

Affiliations

fshaa naso nhfh

Social Networks

Google You Tube Basketball:Facebook
Site Design and Maintenance by Sinclair Design Studio.